A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
V
U
W
X
Y
Z
Urs Faes se narodil v roce 1947 ve švýcarském Aarau. Absolvoval internátní školu pro učitele základních škol a poté na curyšské univerzitě vystudoval historii, germanistiku, filozofii a etnologii a získal tu také doktorát. Od 70. let publikoval své texty v novinách a časopisech, v roce 1975 vydal své první literární dílo, básnickou sbírku Eine Kerbe im Mittag. Následovaly další sbírky, novely a romány jako například Sommerwende (1989), Alphabet des Abschieds (1991), Augenblicke im Paradies (1994), Und Ruth (2001) či Liebesarchiv ...

Tituly vydané v nakladatelství Archa

Ombra
Paříž. Láska
Max Frisch (1911-1991) byl spolu s Friedrichem Dürrenmattem nejvýznam- nějším švýcarským spisovatelem 20. století. Světově proslul svými dramaty (např. Don Juan aneb Láska ke geometrii, Pan Biedermann a žháři, Andorra, Biografie) i prózou (Stiller, Homo Faber, Mé jméno budiž Gantenbein, Montauk, Člověk se objevuje v holocénu).
Jan Fleischer se narodil 13. srpna 1945 v Herefordu v Anglii. Vyrostl v Praze, kde v šedesátých letech vystudoval scenáristiku a dramaturgii na Filmové a televizní fakultě AMU. Od roku 1989 žije v Londýně a učí na prestižní britské národní filmové škole v Beaconsfieldu. Jako scenárista je podepsán na devíti celovečerních filmech, coby konzultant se podílí na nesčetných filmových projektech – včetně dvou filmů režiséra Stephena Frearse, jejichž scénáře byly nominovány na Oscara.

Tituly vydané v nakladatelství Archa

To by mohl být film