Z německého originálu Königreich der Schatten,
vydaného v roce 2013 nakladatelstvím C.H. Beck oHG, Munich
přeložila a doslovem opatřila Tereza Semotamová

Jazyková spolupráce Milena Masáková
Ilustrace a kresba na obálce Mari Otberg
Grafická úprava, obálka František Petrák
Odpovědný redaktor Pavel Jungmann

Vydalo nakladatelství ARCHA ve Zlíně v roce 2015
jako svou 72. publikaci
Edice moderních rakouských autorů, svazek 12.

Pavel Jungmann
Májová 405, 763 14 Zlín 12
www.nakladatelstviarcha.cz

Předtisková příprava ARCHA
Tisk Powerprint s.r.o, Praha

První vydání
ISBN 978-80-87545-36-2

216 stran

Novinka

Království stínů

Michael Stavarič

Dva hlasy, jedno poslání: Rózi Schmiegovou život zavane z Vídně až do Lipska, kde se rozhodne vyučit řeznickému řemeslu. Vzpomínky na vídeňské Řeznictví Schlingel, kam jako malá s maminkou ráda chodila, totiž stále neblednou. I její dědeček byl řezník. Padl za druhé světové války, zabil ho nějaký Američan. Vnuk toho Američana, Danny Loket, se chce taky stát řezníkem a cestuje proto po Francii a Německu po stopách svého dědečka, který kdysi emigroval z Československa. Tito dva mladí řezníci se potkávají v Lipsku, v Rózině novém řeznictví, na supermoderní protiskluzové podložce … a nejpozději v onen okamžik je jasné, jak to s jejich dědečky vlastně bylo. Království stínů Michaela Stavariče je napínavý román plný bizarních detailů a černého humoru, ve kterém se vypráví o zabíjení, uctívání masa, dětských láskách a neklidných časech.
___________________


Michael Stavarič se narodil roku 1972 v Brně, žije ve Vídni. Působil jako sekretář na českém velvyslanectví v Rakousku, věnuje se překládání české beletrie do německého jazyka. Publikoval básně, eseje, knihy pro děti a romány. V roce 2012 získal Cenu Adelberta von Chamisso, prestižní ocenění pro význačné autory, jejichž mateřským jazykem není němčina, ale píší německy.
V češtině vyšel jeho román Mrtvorozená Eliška Frankensteinová (2010) a také dětská kniha Včelikář, aneb, Mravenci nemají o opylování vskutku ani ponětí! (2009).
___________________


Mari Otberg se narodila roku 1969 ve Stuttgartu, žije ve Vídni. Je módní návrhářkou a ilustrátorkou knih, spolupracovala s Vivienne Westwoodovou, založila módní značku „JustMariOt“.